Omenahotelli

Hotellit

Varaa

HKI Lönnrotink.

Lönnrotinkatu 13
00120 Helsinki

Huonemäärä: 69

OMENAHOTELLI LÖNNROTINKATU

Omenahotelli Lönnrotinkatu sijaitsee Helsingin keskustassa, osoitteessa Lönnrotinkatu 13. Hotellin välittömästä läheisyydestä löydät kaikki tarvitsemasi palvelut: kauppoja, tavarataloja, ravintoloita, yökerhoja, jne. Mm. Stocmannin tavaratalo, Kampin keskus ja Forumin kauppakeskus sijaitsevat kivenheiton päässä hotellista.

Hotellissa on 69 omenakonseptin mukaista hotellihuonetta, joissa aikaisemmista kohteista tuttu ilme on saanut pienen kasvojenkohotuksen. Myös varustelutaso on parantunut entisestään (huoneissa mm. 32" LCD-televisiot ja kaksi vuodetuolia tutun vuodesohvan sijasta).

Omenan asiakkaana voit halutessasi nauttia Omena-aamiaisen hotellin läheisyydessä toimivassa Café Picnicissä (Fredrikinkatu 28) hintaan 5,80 eur/henkilö. Voit tilata ja maksaa aamiaisen ennakkoon jo huonevarauksen yhteydessä (ota varausvahvistuksesi mukaan kahvilaan!), mutta voit myös mennä kahvilaan ilman ennakkovarausta. Aukioloajat: ma-to 6.30-16.30, pe 6.30-16,lauantaisin ja sunnuntaisin suljettu (ei aamiaistarjoilua).
Aamiaiseen kuuluu sämpylä (juusto/kinkku), mehu, kahvi/tee, Go Green soija-jogurtti

 

AAMIAINEN 18.2.2010 LÄHTIEN KOTIPIZZA MYYMÄLÄSSÄ!

Kotipizza tarjoaa aamiaisen 18.2. lähtien Omenan alakerrassa. Sisäänkäynti aamiaiselle tapahtuu hotellin ala-aulasta. Aamiaisen voi nauttia Kotipizzassa tai noutaa huoneeseen/mukaan. Tilaus suoritetaan huonevarauksen yhteydessä. Asiakkaat ovat tervetulleita aamiaiselle myös ilman ennakkovarausta.

Aamiainen tarjoillaan joka päivä: ma-la 7:00-10:30, su 8:00-11:00.

Aamiaiseen sisältyy kahvi tai tee, sämpylä (juusto tai kinkku), tuoremehu ja A+luonnonjogurtti marjamyslillä, hinta 6,50€/henkilö

TERVETULOA!

Avaa suurempi kartta